چگونه یخچال فریزر مناسب را انتخاب کنیم ؟

همانطور که در مقاله ی چرا لوازم خانگی ایرانی بخریم ؟ برای اعضای محترم باشگاه مشتریان توضیح داده شد تولید لوازم خانگی در ایران پیشینه ی فراوانی دارد و یخچال فریزر نیز یکی از این محصولات است که مدت زمان زیادی از تولید آن در داخل کشور می گذرد. امروزه محصولات برقی متنوعی در کشور توسط تولیدکنندگان به بازار ارائه می شود که با توجه به تعدد این محصولات ممکن است انتخاب محصول مناسب برای خانواده ها مشکل باشد. از این رو در ترفندهایی برای خرید لوازم خانگی راهکارهایی برای انتخاب محصول مناسب به اعضای محترم باشگاه مشتریان ارائه شد.

یخچال فریزر یکی از مهمترین وسایل برقی در منازل است و به دلیل نگهداری از موادغذایی اهمیت بسیار زیادی دارد. خرابی یخچال فریزر موجب خرابی موادغذایی خواهد شد. در مقاله ی چگونه از یخچال فریزر محافظت کنیم روش های محافظت از یخچال فریزر را برای اعضای محترم باشگاه مشتریان شرح دادیم.همچنین در نکاتی برای محافظت از لوازم خانگی به نکات کلی برای محافظت از وسایل برقی اشاره کردیم. در این مقاله تصمیم داریم به ارائه ی راهکارهایی برای انتخاب یخچال فریزر مناسب بپردازیم.

به ابعاد دستگاه توجه کنید :

 

اولین نکته ای که اعضای محترم باشگاه مشتریان برای خرید یخچال فریزر باید مدنظر قرار دهند ابعاد دستگاه است. پیش از خرید دستگاه به ابعاد دستگاه توجه کنید.

حتما به فضای آشپزخانه توجه داشته باشید و با توجه به این فضا دستگاه موردنظر را انتخاب کنید. علاوه بر اندازه کلی دستگاه به مواردی که در ادامه بیان می شود توجه داشته باشید تا سایز مناسبی را برای آشپزخانه انتخاب کنید.

فضای مورد نیاز برای باز کردن درب :

اعضای محترم باشگاه مشتریان علاوه بر اندازه گیری ابعاد یخچال فریزر حتما فضای مورد نیاز برای باز کردن درب دستگاه را هم درنظر داشته باشند. دقت کنید اگر جهت باز شدن درب به سمت دیوار، کابینت یا یک وسیله ی برقی دیگر است فاصله کافی جهت باز شدن کامل درب وجود داشته باشد.

 

به ورودی آشپزخانه توجه کنید :

مورد دیگری که اعضای محترم باشگاه مشتریان برای انتخاب یخچال فریزر باید مدنظر قرار دهند اندازه ی ورودی آشپزخانه است. قبل از خرید دستگاه موردنظر ابعاد ورودی آشپزخانه را درنظر داشته باشید و سپس یخچال فریزر موردنظر را با توجه به ابعاد ورودی آشپزخانه انتخاب کنید تا دستگاه را بتوانید به راحتی وارد آشپزخانه نمایید.

 

چه مقدار مواد غذایی نگهداری می کنید

 

جواب این سوال می تواند یک عامل تعیین کننده برای انتخاب مدل و ظرفیت دستگاه باشد. اعضای محترم باشگاه مشتریان در هنگام انتخاب یخچال فریزر میزان خرید و نگهداری از موادغذایی را برای انتخاب  درنظر داشته باشند. اگر موادغذایی زیادی را در یخچال فریزر نگهداری نمی کنید انتخاب یک دستگاه با بیشترین ظرفیت باعث می شود فضای زیادی از آشپزخانه گرفته شود. یک یخچال فریزر بزرگ که از ظرفیت آن استفاده نمی شود و فضای زیادی از دستگاه همیشه خالی است فقط باعث افزایش مصرف برق می شود. در مقاله ی راهکارهای کاهش مصرف برق در یخچال فریزر در مورد راهکارهای کاهش مصرف برق صحبت کردیم.

انواع یخچال فریزر :

یکی از مواردی که می تواند به اعضای محترم باشگاه مشتریان برای انتخاب دستگاه مناسب کمک کند آشنایی با انواع مختلف یخچال فریزر است که توسط کارخانه ها تولید و به بازار ارائه می شود. هر کدام از این مدل ها ویژگی های مخصوص به خود را دارند که در ادامه با آنها بیشتر آشنا می شویم.

 

مدل فریزر بالا :

در این مدل فریزر در قسمت بالای دستگاه قرار دارد و یخچال در قسمت پایینی دستگاه تعبیه شده است. اعضای محترم باشگاه مشتریان به این نکته توجه داشته باشند که این مدل معمولا فضای زیادی دارد و یکی از باسابقه ترین مدل های یخچال فریزر است که به بازار عرضه می گردد.

مدل فریزر پایین :

 در این مدل فریزر در قسمت پایین و یخچال در قسمت بالای دستگاه قرار دارد. اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که این مدل طراحی فضای مناسبی دارد و به دلیل قرار گرفتن یخچال در قسمت بالایی دستگاه دسترسی راحتی برای افراد دارد. این مدل از یخچال فریزر نیز محبوبیت فراوانی در میان خانواده ها دارد.

مدل ساید بای ساید :

مدل ساید بای ساید یکی از مشهورترین مدل های یخچال فریزر است. اعضای محترم باشگاه مشتریان اگر میزان مواد غذایی که در یخچال یا فریزر نگهداری می کنند یکسان باشد، می توانند مدل ساید بای ساید را انتخاب کنند. در این طراحی به دلیل اینکه دستگاه از بخش عمودی به دو قسمت یخچال و فریزر تقسیم می شود فضای هر دو قسمت باریک است. یخچال فریزر ساید بای ساید طراحی بسیار زیبایی دارند و به همین دلیل یکی از محبوب ترین مدل های یخچال فریزر به شمار می روند ولی معمولا فضای زیادی برای نگهداری مواد غذایی ندارند.

مدل یخچال فریزر دوقلو :

مدل یخچال فریزر دوقلو دارای یک بخش یخچال و یک بخش فریزر مستقل هستند. اعضای محترم باشگاه مشتریان به این نکته توجه داشته باشند که مدل های دوقلو نمونه ی بزرگ تر از مدل های ساید بای ساید هستند.

در این مدل برای هر دو قسمت یخچال و فریزر فضای کافی برای قرار دادن موادغذایی وجود دارد. اگر تعداد اعضای خانواده زیاد باشد و یا مواد غذایی فراوانی در یخچال فریزر نگهداری می شود مدل دوقلو می تواند انتخاب مناسبی باشد.

مدل های دوقلو فضای زیادی را در آشپزخانه به خود اختصاص می دهند و خریداران محترم در هنگام خرید مدل دوقلو بهتر است ابعاد دستگاه را در نظر داشته باشند.

 

اگر قصد خرید لوازم خانگی را دارید می توانید با عضویت در باشگاه مشتریان پارس ضمن انتخاب محصولاتی با بالاترین کیفیت از امتیازات ویژه ای نیز بهره مند شوید.

باشگاه مشتریان پارس مجموعه‌ای مستقل زیر نظر شرکت لوازم خانگی پارس است که در سال حمایت از کالای ایرانی و تولید ملی، با هدف خدمت رسانی و حمایت از شما مصرف کنند‌گان کالای ایرانی، که یقینا بزرگترین سرمایه‌ی صنعت کشور عزیزمان ایران هستید، راه اندازی و آماده خدمت‌رسانی شده است. باشگاه مشتریان پارس وظیفه‌ی خود می‌داند تا با ایجاد بستری مناسب جهت خرید آسان و مطمئن اینترنتی و همچنین ارائه‌ی تسهیلات تشویقی و حمایتی برای شما همراهان گرامی، لبخند رضایت را بر لبان شما بنشاند. از این پس هرزمان و هرکجای ایران عزیز که باشید ما در باشگاه پارس همیشه در کنار شما خواهیم بود و نظرات و انتقادات شما را به گرمی و بدون واسطه شنوا هستیم.همچنین بستری فراهم آمده است تا اعضای باشگاه بتوانند تجربیات خود را از خرید محصولات پارس با یکدیگر و ما در میان بگذارند. بر این باور هستیم که نظرات و راهنمایی های شما باعث دلگرمی و پیشرفت ما خواهد بود از این رو انتقادات شما را با جدیت پیگیری خواهیم کرد. اینجا را خانه خود بدانید.